Warmtetarieven Duurzame Warmte 2022 vastgesteld

De stijging van de gas- en elektriciteitsprijzen heeft gevolgen voor iedereen die energie verbruikt en energie levert. De warmtetarieven stijgen in 2022 mee met deze prijzen. We hebben er alles aan gedaan om de stijging van onze warmtetarieven voor dit jaar zo veel mogelijk te beperken. Ontdek verderop meer over de exacte kosten.

Het vastgestelde tarief 
Het tarief voor de variabele kosten voor warmte is door ons vastgesteld op € 42,35 per gigajoule (GJ). Om de stijging verder te beperken hebben wij ervoor gekozen om het vaste tarief dit jaar niet te verhogen, dus gelijk te houden aan 2021. Onze klanten die zijn aangesloten op een warmtenet betalen gemiddeld 17 Euro per maand meer voor hun warmte in vergelijking met afgelopen jaar. Dit bedrag is gebaseerd op het gemiddelde jaarverbruik van 28 GJ en inclusief de compensatieregeling vanuit de overheid op de energierekening. De tarieven liggen hiermee ruim onder de maximale tarieven die voor 2022 zijn vastgesteld door de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Al onze klanten ontvangen binnenkort een brief over de vastgestelde warmtetarieven 2022 en de jaarafrekening 2021 met daarin het nieuwe voorschot voor 2022.

Warmtetarieven 2022 vergeleken met het maximumtarief ACM

Maximale tarieven ACM voor 2022 (incl. BTW)

Tarieven Cogas voor 2022 (incl. BTW)

Variabele kosten €/GJ € 53,95 Variabele kosten €/GJ € 42,35
Vaste kosten €/jaar € 494,58 Vaste kosten €/jaar € 478,60
Meettarief €/jaar € 27,47 Meettarief €/jaar € 26,83
Huur afleverset €/jaar € 131,16 Huur afleverset €/jaar € 125,50
Totaal bij verbruik van 28 GJ* € 2.163,81 Totaal bij verbruik van 28 GJ* € 1.816,73
Totaal incl. extra heffingskorting van €265,-** € 1.898,81 Totaal incl. extra heffingskorting van €265,-**  € 1.551,73

 * Voor Cogas geldt dat het gemiddelde jaarverbruik van de klanten uitkomt op 28 GJ. 

** De overheidscompensatie bestaat uit een verlaging van de energiebelasting op elektriciteit en het verhogen van

 de heffingskorting met € 265,- onder andere om de stijgende kosten voor verwarmen tegemoet te komen.

Dit wordt verrekend via het elektriciteitscontract.


Het tarievenblad is beschikbaar als pdf-bestand (een nieuw venster opent zich).

Compensatie vanuit de overheid
Door de stijgende energieprijzen heeft de overheid ervoor gekozen om alle huishoudens in Nederland in 2022 een extra vergoeding te geven. De extra vergoeding voor warmte bedraagt ongeveer 22 euro per maand. De vergoeding wordt gegeven via de elektriciteitsrekening en niet via onze warmterekening. Dit betekent dat de compensatie niet verrekend is in het voorschotbedrag voor warmte.

Vragen of meer weten? 
Bekijk ook onze veelgestelde vragen voor meer informatie. Staat jouw vraag er niet tussen? Neem dan contact op met de collega’s van de servicedesk via telefoonnummer 0546 – 836 666 of per e-mail: info@cogasduurzaam.nl. Wij zijn bereikbaar van maandag tot en met vrijdag tussen 8:00 en 17:00 uur.  

Verbind met Cogas